Jest dobrze

 

DSC_0686

Wracam do domu, przejedzona i piekielnie senna. Na języku czuję jeszcze smak czekoladowego ciasta. Pod skórą mam grzane wino – rozlewa się po tkankach, grzejąc od środka. W uszach mam muzykę. Every single night pray the sun will rise, śpiewa Halsey. Autobus wjeżdża w noc, nie wiem do końca, kiedy zapadł zmrok. Opieram głowę o lekko zaparowaną szybę i przyglądam się światu. Zamglony świat traci kontury, w ciemności nie widać ani ostrych kantów, ani plam brudnego śniegu. Ludzie istnieją gdzieś w tle, niczym na starych, nieco wyblakłych fotografiach. Latarniane światło tworzy smugi na pokrytej parą szybie, w wyobraźni maluję z nich obrazy. W głowie mam echo rozmów, w torbie urodzinowy prezent. Jest dobrze.

Jestem o rok starsza. Jest dobrze. Jutro, być może, wpadnę w panikę, bo przecież czas przecieka przez palce, lista pamiętających osób skraca się z roku na rok, znowu za dużo wydaję, ile siwych włosów, mówi fryzjerka, na wszystko braknie czasu. Jutro ogarnę rozrzucone po pokoju ubrania, zabiorę się do nauki, umaluję paznokcie. Na razie żadna z tych rzeczy nie ma znaczenia. Na razie przebiegam w myślach miniony rok i nie mogę uwierzyć, jak wiele zmieniło się w moim życiu przez te dwanaście miesięcy.

Dłonie marzną schowane w kieszeniach, ale wspomnienie wina ciągle rozgrzewa od środka. Muzyka to ciepły powiew, słuchawki – doskonałe nauszniki. Śnieg chrzęści pod butami jak szkło. W oczach mam gwiazdy, chociaż patrzę na niebo całkowicie pokryte chmurami. Mam dziwną ochotę uśmiechnąć się do niego.

Jest dobrze.

Reklamy

8 uwag do wpisu “Jest dobrze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s